W wyniku starzenia się lub znacznego spadku wagi ciała dochodzi do stopniowych ubytków okolicy skroni, kości policzkowych i dolnej części twarzy, jest to związane m.in. ze zmniejszeniem się ilości tkanki tłuszczowej, przez co twarz nabiera starszego wyglądu, sprawia wrażenie bardziej zmęczonej, opadają policzki, w dolnych częściach twarzy powstają zmarszczki. Modelowanie konturów twarzy z użyciem kwasu hialuronowego polegają na przywróceniu utraconej objętości , korygują owal twarzy i powodują również efekt liftingujący poprzez dyskretną zmianę proporcji twarzy. Wchłaniający się kwas powoduje ujędrnienie i nawilżenie poddanej zabiegowi okolicy.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy, lidokainę lub inne środki miejscowo znieczulające
  • infekcje skórne w miejscu planowanej iniekcji ( stany zapalne, opryszczka)
  • jednoczesne leczenie laserowe, głębokie peelingi chemiczne, dermabrazja
  • zaburzenia odporności
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • niewyrównana cukrzyca
  • ciąża i okres karmienia piersią

ZALECENIA PO ZABIEGU MODELOWANIA KOTURÓW TWARZY

Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać miejsca iniekcji w szczególnej czystości. Przez 2-3 dni po zabiegu należy unikać nadmiernej mimiki, masażu okolicy poddanej leczeniu, dużego wysiłku fizycznego. Po zabiegu nie powinno narażać się na duże wahania termiczne otoczenia, a więc przez następne kilka dni zaleca się niekorzystanie z sauny, łaźni parowych, solarium czy komór zimna. Niewskazana jest też dłuższe przebywanie w temp. poniżej 0 st. C i nie opalanie się. Przez około 4 tyg. po zabiegu nie wykonuje się zabiegów laserowych w okolicach podania wypełniaczy, gdyż mogą one spowodować szybszą degradację podanego preparatu.

W trakcie zabiegu można spodziewać się lekkiego bólu, pieczenia lub szczypania. Niekiedy obserwuje się obrzęk lub niewielką opuchlizną, czy zasinienie związane z iniekcją.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości po zabiegu należy skontaktować się z lekarzem.

Aby umówić się na zabieg prosimy o kontakt
pod numerem telefonu: 71 750 09 20 lub poprzez e-mail: kontakt@klinikamada.pl

Zdjęcia przed zabiegiem i po zabiegu:

Modelowanie konturów twarzy

Modelowanie konturów twarzy – Cennik

  • Voluma 1ml 1000 zł