PRO XN

Informacje o marce
Zabiegi produktami

PRO XN

Ksantohumol

Ksantohumol to wysoce aktywny flawonoid naturalnie występujący w kwitnącej roślinie chmielu.

Wykazuje ponad 4-krotnie wyższy potencjał antyoksydacyjny od witaminy C oraz jest 200 razy silniejszy od resweratrolu.

Korzyści z zastosowania Ksantohumolu opisywane są w literaturze naukowej od lat, jednak dopiero teraz udało się wykorzystać właściwości Ksantohumolu w formulacjach kosmetycznych.

We współpracy z polskimi naukowcami opracowaliśmy innowacyjną i jednocześnie przyjazną dla środowiska metodę syntezy Ksantohumolu. Zwiększyliśmy jego stabilność poprzez zamknięcie w cyklodekstrynie, tworząc kompleks o wysokiej biodostępności i zwiększonej przenikalności przez warstwy naskórka.

Gdzie amerykańscy naukowcy nie mogą, tam rozwiązanie znajdą polscy

DKsantohumol od lat wzbudzał zainteresowanie i emocje.

 • Zainteresowanie – ze względu na swoje właściwości, które udało się udowodnić: naturalny, silny antyoksydant, który nie tylko może ekstremalnie spowalniać procesy starzenia, ale i zapobiegać chorobie niedokrwiennej, działać przeciwgrzybicznie, przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo.
 • Emocje – ponieważ pomimo prób dokonywanych przez naukowców z całego świata, stosowane sposoby syntezy nie przynosiły efektów, pozwalających na wykorzystanie właściwości związku np. w preparatach kosmetycznych. Wymagały użycia MOMCI, czyli toksycznego odczynnika, co je dyskwalifikowało.
Przełom nastąpił w Polsce

Nasze wytrwałe prace nad nową, bezpieczną ścieżką syntezy i stabilizacją Ksantohumolu doprowadziły do powstania kompleksu, który rozwiązał dotychczasowe problemy. Flawonoid „włożyliśmy” do cyklodekstryny, która stała się rodzajem nośnika, czyniąc go zarazem bardziej biodostępnym i sprawiliśmy, by uwalniał się dopiero w komórkach skóry, gdzie chcemy, by działał.

Za tym osiągnięciem stoi nasz naukowo-biznesowy kwartet:
 • Aneta Czaplicka i Paulina Stopczyk, założycielki DermoTech Beauty, które – mając background farmaceutyczny i kosmetologiczny – dostrzegły w cząsteczce Ksantohumolu potencjał do wykorzystania w profesjonalnej pielęgnacji skóry i ukształtowały z kompleksu kosmetyk pod marką PRO XN.
 • dr Mariusz Bosiak i dr Andrzej Wolan – eksperci z zakresu chemii, którzy specjalizują się w izolowaniu i syntezie związków naturalnych występujących w świecie roślinnym.
  Zależało nam, by to polskie gabinety kosmetyczne i salony urody jako pierwsze skorzystały z naszego opatentowanego odkrycia, ponieważ razem tworzymy tę branżę i możemy wspólnie podnieść pozycję polskiej kosmetologii na świecie.

Wasze codzienne sukcesy przy wykorzystaniu kosmetyków PRO XN potwierdzają sens prac i badań, które prowadzimy.

 • PRO XN – Xanthohumol Recovery Treatment
  Cena: 350zł
 • PRO XN – PHA Solution + Xanthohumol Recovery Treatment
  Cena: 370zł
 • PRO XN – PHA Solution + Novel Peel + Xanthohumol Recovery Treatment
  Cena: 420zł
 • PRO XN – PHA Solution + Novel Peel + Mezoterapia mikroigłowa
  Cena: 500zł + Xanthohumol Recovery Treatment

 

Więcej informacji: www.klinikamada.pl

Produkty marki Pro Xn do domowej pielęgnacji dostępne są u Nas stacjonarnie lub online w naszej Perfumerii: www.perfumeriamada.pl