PRO XN

zabiegi, kosmetyki PRO XN Wrocław

PRO XN

Ksantohumol


Ksantohumol to wysoce aktywny flawonoid naturalnie występujący w kwitnącej roślinie chmielu.

Wykazuje ponad 4-krotnie wyższy potencjał antyoksydacyjny od witaminy C oraz jest 200 razy silniejszy od resweratrolu.

Korzyści z zastosowania Ksantohumolu opisywane są w literaturze naukowej od lat, jednak dopiero teraz udało się wykorzystać właściwości Ksantohumolu w formulacjach kosmetycznych.

We współpracy z polskimi naukowcami opracowaliśmy innowacyjną i jednocześnie przyjazną dla środowiska metodę syntezy Ksantohumolu. Zwiększyliśmy jego stabilność poprzez zamknięcie w cyklodekstrynie, tworząc kompleks o wysokiej biodostępności i zwiększonej przenikalności przez warstwy naskórka.

Gdzie amerykańscy naukowcy nie mogą, tam rozwiązanie znajdą polscy

Ksantohumol od lat wzbudzał zainteresowanie i emocje.

 • Zainteresowanie – ze względu na swoje właściwości, które udało się udowodnić: naturalny, silny antyoksydant, który nie tylko może ekstremalnie spowalniać procesy starzenia, ale i zapobiegać chorobie niedokrwiennej, działać przeciwgrzybicznie, przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo.
 • Emocje – ponieważ pomimo prób dokonywanych przez naukowców z całego świata, stosowane sposoby syntezy nie przynosiły efektów, pozwalających na wykorzystanie właściwości związku np. w preparatach kosmetycznych. Wymagały użycia MOMCI, czyli toksycznego odczynnika, co je dyskwalifikowało.

Przełom nastąpił w Polsce

Nasze wytrwałe prace nad nową, bezpieczną ścieżką syntezy i stabilizacją Ksantohumolu doprowadziły do powstania kompleksu, który rozwiązał dotychczasowe problemy. Flawonoid „włożyliśmy” do cyklodekstryny, która stała się rodzajem nośnika, czyniąc go zarazem bardziej biodostępnym i sprawiliśmy, by uwalniał się dopiero w komórkach skóry, gdzie chcemy, by działał.

Za tym osiągnięciem stoi nasz naukowo-biznesowy kwartet:

 • Aneta Czaplicka i Paulina Stopczyk, założycielki DermoTech Beauty, które – mając background farmaceutyczny i kosmetologiczny – dostrzegły w cząsteczce Ksantohumolu potencjał do wykorzystania w profesjonalnej pielęgnacji skóry i ukształtowały z kompleksu kosmetyk pod marką PRO XN.
 • dr Mariusz Bosiak i dr Andrzej Wolan – eksperci z zakresu chemii, którzy specjalizują się w izolowaniu i syntezie związków naturalnych występujących w świecie roślinnym.

Zależało nam, by to polskie gabinety kosmetyczne i salony urody jako pierwsze skorzystały z naszego opatentowanego odkrycia, ponieważ razem tworzymy tę branżę i możemy wspólnie podnieść pozycję polskiej kosmetologii na świecie.

Wasze codzienne sukcesy przy wykorzystaniu kosmetyków PRO XN potwierdzają sens prac i badań, które prowadzimy.

Zabiegi PRO XN

 1. Xanthohumol Recovery Treatment

  Zabieg polegający na dostarczeniu skórze składników aktywnych tj.: ksantohumol, niacynamid, koenzym Q-10,  3-0 etylowy kwas askorbinowy, które są niezbędne do prawidłowego procesu odbudowy – biorą udział w wielu kluczowych reakcjach biochemicznych.

  • Czas zabiegu: 60 min
  • Cena zabiegu: 350 zł
 2. PHA Solution + Xanthohumol Recovery Treatment

  Połączenie kwasu azelainowego oraz glukonolaktonu o działaniu przeciwzaplnym -   skierowany szczególnie do terapii skór wrażliwych,  z objawami trądziku pospolitego oraz różowatego. Zabieg może być stosowany również w okresie wiosenno – letnim.

  • Czas zabiegu: 60 min
  • Cena zabiegu: 370 zł 3. PHA Solution + Novel Peel + Xanthohumol Recovery Treatment

  Zabieg głęboko biorewitalizujący skórę bez efektu podrażnienia, zaczerwienieni i złuszczania. Formuła oparta o kwas retinowy 2,5%, kwas traneksamowy 0,5%, kwas azelainowy 10 % i tripepty 5%.

  • Czas zabiegu: 60 min
  • Cena zabiegu: 420 zł
 4. PHA Solution + Novel Peel + Mezoterapia Mikroigłowa + Xanthohumol Recovery Treatment

  Procedura zabiegowa z zabiegu  PHA Solution + Novel Peel + Xanthohumol Recovery Treatment  powiększona o mezoterapię mikroigłową mająca na celu stymulacje skóry do tworzenia się nowego kolagenu. Zabieg polecany dla skór dojrzałych, wiotkich  z nierównym kolorytem skóry.

  • Czas zabiegu: 75 min
  • Cena zabiegu: 500 zł

Marki w Klince Mada

Poznaj marki dostępne w Klinice Urody MaDa. 

W naszej ofercie znajdziesz wiodące marki kosmetyków do skóry twarzy, ciała oraz włosów.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  kontakt@klinikamada.pl

  Cart