Korekcja zmarszczek mimicznych

Medycyna Estetyczna Klinika Mada Wrocław

Korekcja zmarszczek mimicznych

Zabieg z użyciem preparatu to jedna z najbardziej skutecznych i bezpiecznych metod korekcji zmarszczek mimicznych twarzy i szyi. Jest on jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej na całym świecie. Powoduje rozluźnienie wybranych mięśni mimicznych odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek, dzięki czemu skóra twarzy i szyi wygładza się oraz zyskuje młodszy i świeższy wygląd . Leczenie można rozpocząć już w młodym wieku, kiedy jeszcze nie doszło do powstania utrwalonych zmarszczek , w ten sposób można zapobiec wzmożonej ekspresji mięśni mimicznych.

Preparat powoduje okresowe rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek mimicznych, działa tylko w miejscach, do których został podany, natomiast pozostałe mięsnie funkcjonują normalnie, więc mimika twarzy zostaje w zupełności zachowana.

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej stosuje się w medycynie tak naprawdę od ponad 20 lat. Można je powtarzać wielokrotnie, bez ryzyka działania toksycznego. Zabieg jest mało inwazyjny, nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta, można po nim od razu wrócić do normalnej aktywności i codziennych obowiązków. Efekty utrzymują się do 4-6 miesięcy i są widoczne po 2-3 dniach od podania.

 1. 1
  Okolice , które najczęściej poddaje się korekcji to:
  • Zmarszczki na czole
  • „lwia zmarszczka” pomiędzy brwiami
  • „kurze łapki” wokół oczu
  • Zmarszczki „palacza” wokół ust
  • Bruzdy na szyi i dekolcie
 2. 2
  Przeciwwskazania do zabiegu:
  • nadwrażliwość na kompleks neurotoksyny Clostridium botulinum typu A lub na którykolwiek ze składników leku
  • Zaburzenia w połączeniach nerwowo-mięśniowych ( miastenia gravis, zespół Eatona-Lamberta, miopatie)
  • zakażenia w proponowanych miejscach wstrzyknięć
  • terapia aminoglikozydami
  • ciąża i okres karmienia piersią
 3. 3
  Zalecenia przed zabiegiem:

  Na 7 dni przed zabiegiem należy unikać przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi i niesterydowych leków przeciwzapalnych.

 4. 4
  Zalecenia po zabiegu:

  Przez 4 godziny po zabiegu należy unikać masowania i pocierania miejsc, w które podano preparat, znacznego schylania głowy. Intensywny wysiłek fizyczny nie jest wskazany w ciągu najbliższych 48h po zabiegu. Nie należy też narażać się na znaczne wahania temperatur otoczenia, szczególnie przez pierwsze 2-3 dni , a więc nie powinno się w tym czasie korzystać z sauny, łaźni parowych, solarium czy komór zimna. Zaleca się unikanie dłuższego przebywania w temp. ujemnej oraz opalania się. W pierwszych dniach po zabiegu znaczne przegrzewanie lub ochładzanie miejsc poddanych terapii może spowodować dezaktywację preparatu lub osłabić jego działanie, co czyni zabieg mniej efektywnym. Objawy uboczne związane z prawidłowym podaniem preparatu są sporadyczne i zawsze tymczasowe. Po każdej procedurze włączającej iniekcję należy spodziewać się lekkiego bólu, pieczenia, szczypania, obrzęku lub opuchlizny związanej z iniekcją. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości po zabiegu należy zawsze skontaktować się z lekarzem.

 5. 5
  Cena zabiegu:
  • Jedna okolica 500 zł
  • Dwie okolice 850 zł
  • Botox Lift 1100 zł
dr Aleksandra Łuniewska

Zabiegi medycyny estetycznej w Klinice Urody Mada wykonuje specjalista Chirurg Plastyczny Aleksandra Łuniewska – absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach na Wydziale Lekarskim. Od 2006 roku związana zawodowo z Oddziałem Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu, gdzie zdobywała wiedzę i ukończyła specjalizację z chirurgii plastycznej pod kierownictwem dr Jacka Jarlińskiego i dr Marka Węgrzyna.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  kontakt@klinikamada.pl

  Cart