Banner image

Powiększanie i modelowanie ust

Zmysłowe usta są wizytówką naszego wyglądu, dlatego często marzymy o zmianie ich kształtu, zarysowaniu konturów, nawilżeniu i nadaniu im większej objętości , efekt ten można uzyskać za pomocą kwasu hialuronowego.

Powiększenie i modelowanie ust bywa czasami procesem wieloetapowym. Kwas hialuronowy, który w sposób naturalny występuje w naszym organizmie, ulega stopniowemu zanikowi, co powoduje, że usta stają się w sposób widoczny mniej nawodnione, tracą jędrność i objętość, kąciki ust zaczynają opadać, a brzegi ust ulegają zwiotczeniu.

Wraz z wiekiem nasze usta wymagają więc skutecznego skorygowania przy użyciu preparatów z kwasem hialuronowym.

Tym mało inwazyjnym zabiegiem można powiększyć usta, skorygować zbyt wąską lub niewystarczająco rozwiniętą wargę górną i dolną, nadać wyraźny kontur ustom oraz ujędrnić je i nawilżyć.

  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy, lidokainę lub inne środki miejscowo znieczulające
  • infekcje skórne w miejscu planowanej iniekcji ( stany zapalne, opryszczka)
  • jeżeli mamy skłonność do opryszczki poinformować o tym lekarza przed zabiegiem
  • zaburzenia odporności
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • niewyrównana cukrzyca
  • ciąża i okres karmienia piersią

Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać miejsca iniekcji w szczególnej czystości. Przez 2-3 dni po zabiegu należy unikać nadmiernej mimiki, masażu okolicy poddanej leczeniu, dużego wysiłku fizycznego. Po zabiegu nie powinno narażać się na duże wahania termiczne otoczenia, a więc przez następne kilka dni zaleca się niekorzystanie z sauny, łaźni parowych, solarium czy komór zimna. Niewskazana jest też dłuższe przebywanie w temp. poniżej 0 st. C i nie opalanie się. Przez około 4 tyg. po zabiegu nie wykonuje się zabiegów laserowych w okolicach podania wypełniaczy, gdyż mogą one spowodować szybszą degradację podanego preparatu.

W trakcie zabiegu można spodziewać się lekkiego bólu, pieczenia lub szczypania. Niekiedy obserwuje się obrzęk lub niewielką opuchlizną, czy zasinienie związane z iniekcją.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości po zabiegu należy skontaktować się z lekarzem.

  • Ampułka 1ml – 700-1200 zł*
  • Powiększanie i modelowanie ust – 700-1200 zł
  • *w zależności od zastosowanego preparatu
?
Potrzebujesz pomocy
Chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego zabiegu.
+48 537 577 920 lub kontakt@klinikamada.pl

Zabiegi:

Image
dr Aleksandra Łuniewska
Specjalista Chirurgi Plastycznej
Zabiegi medycyny estetycznej w Klinice Urody Mada wykonuje specjalista Chirurg Plastyczny Aleksandra Łuniewska – absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach na Wydziale Lekarskim. Od 2006 roku związana zawodowo z Oddziałem Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu, gdzie zdobywała wiedzę i ukończyła specjalizację z chirurgii plastycznej pod kierownictwem dr Jacka Jarlińskiego i dr Marka Węgrzyna.