Informacje o zabiegu

Zmysłowe usta są wizytówką naszego wyglądu, dlatego często marzymy o zmianie ich kształtu, zarysowaniu konturów, nawilżeniu i nadaniu im większej objętości, efekt ten można uzyskać za pomocą kwasu hialuronowego.

Powiększenie i modelowanie ust bywa czasami procesem wieloetapowym. Kwas hialuronowy, który w sposób naturalny występuje w naszym organizmie, ulega stopniowemu zanikowi, co powoduje, że usta stają się w sposób widoczny mniej nawodnione, tracą jędrność i objętość, kąciki ust zaczynają opadać, a brzegi ust ulegają zwiotczeniu.

Wraz z wiekiem nasze usta wymagają więc skutecznego skorygowania przy użyciu preparatów z kwasem hialuronowym.

Tym mało inwazyjnym zabiegiem można powiększyć usta, skorygować zbyt wąską lub niewystarczająco rozwiniętą wargę górną i dolną, nadać wyraźny kontur ustom oraz ujędrnić je i nawilżyć.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy, lidokainę lub inne środki miejscowo znieczulające
 • infekcje skórne w miejscu planowanej iniekcji ( stany zapalne, opryszczka)
 • jeżeli mamy skłonność do opryszczki poinformować o tym lekarza przed zabiegiem
 • zaburzenia odporności
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym
 • niewyrównana cukrzyca
 • ciąża i okres karmienia piersią
Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać miejsca iniekcji w szczególnej czystości. Przez 2-3 dni po zabiegu należy unikać nadmiernej mimiki, masażu okolicy poddanej leczeniu, dużego wysiłku fizycznego. Po zabiegu nie powinno narażać się na duże wahania termiczne otoczenia, a więc przez następne kilka dni zaleca się niekorzystanie z sauny, łaźni parowych, solarium czy komór zimna. Niewskazana jest też dłuższe przebywanie w temp. poniżej 0 st. C i nieopalanie się. Przez około 4 tyg. po zabiegu nie wykonuje się zabiegów laserowych w okolicach podania wypełniaczy, gdyż mogą one spowodować szybszą degradację podanego preparatu.

W trakcie zabiegu można spodziewać się lekkiego bólu, pieczenia lub szczypania. Niekiedy obserwuje się obrzęk lub niewielką opuchlizną, czy zasinienie związane z iniekcją.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości po zabiegu należy skontaktować się z lekarzem.

Cena zabiegu
 • Ampułka 1ml – 700-1200 zł*
 • Powiększanie i modelowanie ust – 700-1200 zł
  *w zależności od zastosowanego preparatu