Wypełnienie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek to zabieg, w którym stosuje się preparaty zawierające kwas hialuronowy. Jest to substancja naturalnie występująca w skórze, ale też tkance podskórnej człowieka. Odpowiada ona za nawilżanie i jędrność skóry oraz objętość tkanki podskórnej. Proces starzenia się powoduje stopniowe zmniejszenie ilości naturalnego kwasu hialuronowego w naszym organizmie, co wpływa na utratę objętości, wysuszenie i zwiotczenie skóry oraz powstawanie zmarszczek i bruzd na twarzy. Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte podczas zabiegu mają na celu uzupełnienie jego niedoboru, doskonale nawilżają, wypełniają zmarszczki i głębokie bruzdy na twarzy, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur całej twarzy oraz pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry poprzez stymulacje włókien kolagenowych do odbudowy.
Nawet po całkowitym wchłonięciu podanego preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem. Zabieg jest mało inwazyjny, a co więcej, nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. W czasie rozmowy poprzedzającej zabieg wyklucza się wszystkie przeciwskazania, planuje się okolice, gdzie zastosowane będzie leczenie. W zależności od okolicy twarzy zabieg wykonuje się po znieczuleniu kremem (np. EMLA) lub w znieczuleniu stomatologicznym. Efekty zabiegu utrzymują się około 10-12 miesięcy. Okres ten może być dłuższy lub krótszy w zależności od wieku pacjenta, rodzaju skóry oraz prowadzonego trybu życia. Palenie papierosów, częsta ekspozycja na słońce, a także wizyty w solarium skracają czas działania preparatu.
- nadwrażliwość na kwas hialuronowy, lidokainę lub inne środki miejscowo znieczulające
- infekcje skórne w miejscu planowanej iniekcji ( stany zapalne, opryszczka)
- jednoczesne leczenie laserowe, głębokie peelingi chemiczne, dermabrazja
- zaburzenia odporności
- choroby o podłożu autoimmunologicznym
- niewyrównana cukrzyca
- ciąża i okres karmienia piersią
Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać miejsca iniekcji w szczególnej czystości. Przez 2-3 dni po zabiegu należy unikać nadmiernej mimiki, masażu okolicy poddanej leczeniu, dużego wysiłku fizycznego. Po zabiegu nie powinno narażać się na duże wahania termiczne otoczenia, a więc przez następne kilka dni zaleca się niekorzystanie z sauny, łaźni parowych, solarium czy komór zimna. Niewskazana jest też dłuższe przebywanie w temp. poniżej 0 st. C i nieopalanie się. Przez około 4 tyg. po zabiegu nie wykonuje się zabiegów laserowych w okolicach podania wypełniaczy, gdyż mogą one spowodować szybszą degradację podanego preparatu.
W ciągu zabiegu można spodziewać się lekkiego bólu, pieczenia lub szczypania. Niekiedy obserwuje się obrzęk lub niewielką opuchliznę, czy zasinienie związane z iniekcją.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości po zabiegu należy skontaktować się z lekarzem.
- Ampułka 1ml* 700-1200 zł
*W zależności od stosowanego preparatu