Karboksyterapia Julie – terapia dwutlenkiem węgla

Polega na aplikacji dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły pod warstwę rozstępu lub blizny. Dzięki temu następuje wzmożona produkcja kolagenu, poprawa ukrwienia tkanek, skóra staje się bardziej gęsta i elastyczna. Zabieg jest skuteczny na świeże rozstępy oraz te w fazie zanikowej. 

 • Czas trwania: 15-30min
 • Cena od: 150zł

Seria: 5-10 zabiegów co 7-10 dni

Mezoteriapia igłowa Tropokolagen I

Mezoteriapia igłowa Tropokolagen I - to bezpieczna i nieinwazyjna metoda rewitalizacji i regeneracji skóry, a także w terapiach profilaktycznych w celu opóźnienia procesu starzenia się skóry. Tropokolagen to najmniejsza cząsteczka kolagenu, który jest białkiem najczęściej występującym w naszym organizmie. Dzięki swoim właściwościom i budowie jest zbliżony do kolagenu produkowanego naturalnie przez ludzki organizm.

Mezoterapia to miejscowy zabieg polegający na dostarczeniu do skóry właściwych substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. COLLAGEN MEDICAL DEVICES to innowacyjne podejście do regeneracji skóry, bezpieczne modelowanie sylwetki, przywracanie właściwego napięcia mięśni twarzy i szyi.

CMDs to wyroby medyczne zawierające jedyny dostępny na rynku tropokolagen typu I, występujący naturalnie w naszym organizmie, które jeśli zostanie podane miejscowo, odbudowuje ubytki w strukturze włókien kolagenowych.

Wskazania:

 • objawy starzenia się skóry twarzy, szyi i dekoltu, dłoni, ciała,
 • utrata jędrności skóry związana z wiekiem, redukcją tkanki tłuszczowej,
 • zmarszczki związane z wiekiem i fotostarzeniem się skóry,
 • utrata elastyczności i napięcia mięśni szyi,
 • nadmierne napięcie mięśni mimicznych i szyi,
 • blizny i rozstępy,
 • lokalne nadmiary tkanki tłuszczowej twarzy i ciała
 • cellulit,
 • wypadanie włosów,
 • bruksizm,
 • rewitalizacja stref intymnych.

Efekty:

 • regeneracja i odbudowa struktury skóry i tkanki podskórnej,
 • ujędrnienie i przywrócenie właściwego napięcia skóry,
 • spłycenie drobnych zmarszczek,
 • redukcja wiotkości skóry,
 • poprawa elastyczności, sprężystości i gęstości skóry twarzy i ciała,
 • spłycenie i wygładzenie blizn oraz rozstępów,
 • redukcja lokalnych nadmiarów tkanki tłuszczowej z jednoczesnym pojędrnieniem skory w danej okolicy,
 • poprawa napięcia mięśniowego w okolicy szyi i twarzy.

Przeciwskazania bezwzględne:

 • miejscowe stany zapalne skóry
 • infekcje wirusowe (opryszczka), infekcje bakteryjne, infekcje grzybicze

Przeciwskazania względne:

 • przyjmowanie niesterydowych leków przeciwzapalnych
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • choroby krwi (małopłytkowość, anemia)
 • ciąża
 • epilepsja
 • stwardnienie rozsiane
 • zapalenie zakrzepowe żył
 • uczulenie na któryś ze składników preparatów stosowanych w trakcie zabiegu

Zabieg Tropokolagen Guna ma różne zastosowania. Osoba wykonująca zabieg może personalizować połączenie preparatów tak, aby efekty jak najlepiej odpowiadały problemom i oczekiwaniom Pacjenta. Najczęściej w mezoterapii wykorzystujemy ampułki MD-TISSUE oraz MD-MATRIX.

MD-TISSUE

Produkt stworzony przede wszystkim do regeneracji starzejącej się skóry. Stosuje się go drogą mezoterapii śródskórnej, techniką mikrogrudki lub tunelową, w zależności od miejsca podania.

Tropokolagen typu I jest głównym składnikiem działającym, który od razu po podaniu zostaje wbudowany w istniejące biorusztowanie skóry, utworzone z włókien kolagenowych. Odbudowanie biorusztowania pobudza fibroblasty do neosyntezy kolagenu typu I, oraz hamuje biosyntezę metaloproteinazy MMP I, co zapobiega rozkładaniu kolagenu w macierzy zewnątrzkomórkowej. MD-TISSUE może pobudzać proliferację (namnażanie) fibroblastów oraz migrację fibroblastów do miejsca uszkodzenia.

Kwas askorbinowy to substancja pomocnicza, która dzięki silnym zdolnościom antyoksydacyjnym “wymiata” wolne rodniki, chroniąc w ten sposób kolagen w tkankach. Wpływa również na dojrzewanie włókien kolagenu.

Witaminy z grupy B – B1, B2, B6 są niezbędnymi kofaktorami cyklu Krebsa, czyli cyklu produkcji wysokoenergetycznych cząsteczek ATP, co umożliwia nie tylko przyspieszenie cyklu neosyntezy kolagenu w fibroblastach, ale również przyspiesza odbudowywanie biorusztowania stworzonego przez podanie tropokolagenu typu I.

Glukonian magnezu jest składnikiem szczególnie ważnym w procesie dojrzewania kolagenu.

MD-MATRIX

Produkt stworzony, aby maksymalnie przyspieszyć metabolizm tkankowy. Można go zastosować w bezpiecznym usuwaniu nadmiaru lokalnej tkanki tłuszczowej, np. okolicach podbródka, pępka, czy nad kolanami, ale też do walki z cellulitem. 

Tropokolagen typu I przyczynia się do odbudowy strukturalnej tkanki łącznej włóknistej, wchodzącej w skład tkanki tłuszczowej, zarówno w lokalnych nadmiarach tkanki tłuszczowej, jak i w cellulicie. Tym samym odbudowuje się zaopatrzenie w naczynia krwionośne i limfatyczne, co usprawnia metabolizm i krążenie limfy w danym obszarze. Regeneracja tkanki łącznej włóknistej wpływa również na wygląd pokrywającej dany obszar skóry, dzięki odzyskaniu sprężystości i elastyczności struktur tkanki podskórnej.

Kwas cytrynowy jest podstawową substancją pomocniczą w MD-MATRIX i jest podstawowym substratem cyklu Krebsa, inaczej cyklu kwasu cytrynowego. Jest bardzo silnym „przyspieszaczem” metabolizmu komórkowego, daje energię w postaci cząsteczek ATP.

Witamina B3  (nikotynamid) bierze udział w procesach metabolizmu komórkowego, przebiegających w tkance tłuszczowej i wpływa na przyspieszenie redukcji lokalnych nadmiarów tej tkanki.

Substancje dodatkowe zawarte w MD-MATRIX umożliwiają przyspieszenie procesów metabolicznych przebiegających w adipocytach, prowadząc do szybszego spalania tłuszczu. Aktywują procesy metaboliczne w fibroblastach, co umożliwia odbudowę lokalnej struktury tkanki łącznej i prowadzi do przywrócenia prawidłowej architektury tkanek oraz miejscowego mikrokrążenia.

W kontekście zastosowania preparatu w leczeniu miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz do ujędrniania podskórnej warstwy tkanki łącznej, MD-MATRIX najlepiej podawać w skojarzeniu z preparatem MD-TISSUE (np. 2 fiolki MD-MATRIX i 1 fiolka MD-TISSUE podczas jednego zabiegu).

MD-MUSCLE

Jego zadaniem jest  poprawić tonus mięśniowy i wpłynąć na regenerację nadmiernie zwiotczałych mięśni, co jest związane z procesem starzenia, a z drugiej – zmniejszyć nadmierne napięcie mięśni. Jest to możliwe ze względu na unikalny skład preparatu. Napięcie spoczynkowe i struktura mięśnia zależą od tkanki łącznej, zbudowanej z kolagenu. 

Tropokolagen typu I odpowiada za regenerację i poprawę struktury mięśnia, a także za jego metabolizm, ze względu na poprawę funkcji naczyń krwionośnych, które przebiegają w tej tkance i odżywiają mięsień. Przywrócony zostaje właściwy tonus mięśniowy.

Szczególnie widoczne jest to na szyi. Mięsień platysma (m. szeroki szyi) z wiekiem wiotczeje i pociąga za sobą zwiotczałą skórę, co niekorzystnie wpływa na wygląd. Przywrócenie właściwego napięcia spoczynkowego tego mięśnia oraz poprawa kondycji skóry i powięzi, z którymi ten mięsień jest zrośnięty, wpłynie bardzo korzystnie na wygląd szyi.

Bioflawonoidy to substancje pomocnicze z ekstraktu z dziurawca – hiperycyna, odpowiada za obniżenie nadmiernego napięcia mięśniowego. Kwercetyna i rutozyd wykazują silne działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu mogą chronić kolagen przed uszkodzeniami. Mają też działanie przeciwzapalne, co przyczynia się do poprawy stanu struktur zbudowanych z tkanki łącznej oraz naczyń krwionośnych.

Mamy do czynienia z poprawą funkcji mięśnia i tym samym ze zmniejszeniem nadmiernego napięcia, jeżeli takie występuje. Można to bezpiecznie wykorzystać w iniekcjach do mięśni mimicznych twarzy, wspierając działanie toksyny botulinowej lub podawać tam, gdzie toksyny się nie podaje, np. w okolicy brody do mięśnia bródkowego, czy w okolicy kąta ust do mięśnia obniżacza kąta ust.